AEGAON JAAPANI SUURIMAL ELUSTIILI MESSIL

AEGAON JAAPANI SUURIMAL ELUSTIILI MESSIL

AEGAON koos 24 Eesti ettevõttega osaleb 20-22.11.2019 Tokyo messil Interior Lifestyle Living ning sellele järgneval kahepäevasel Eesti disaini ja elustiili tutvustaval üritusel Yokohamas 23-24.11. Eksponentide hulgas on 3 suurt mööbliettevõtet ja enam kui 20 disainerit oma väikefirmadega sh Eesti Disaini Maja, kes esindab Jaapanis 13 disainibrändi.


40 liikmeline Eesti delegatsioon soovib tutvustada Eestit ning häid Eesti tooteid. Eesmärk on algatada erinevaid koostöövorme, alustades kultuuriturismist kuni kaubanduskokkulepeteni. See, et Jaapanis kasvab huvi ja nõudlus Põhja-Euroopa disaintoodete järele, annab lootust, et ka Eesti kvaliteettooted jaapanlastele huvi ja osturõõmu pakuvad.

Erineva kultuuri ja regulatsioonide poolest tuntud Jaapan on paras väljakutse nii mahuka projekti läbiviimiseks. Ettevalmistusteks on kulunud aasta, mille jooksul osavõtjad on tutvunud Jaapani ärikultuuriga. Õnnestumisele on kaasa aidanud Eesti disaini esindav ettevõte ja PR eksperdid Jaapanis ning töökas Eesti tiim. AEGAON-ile pani omalt poolt toetava õla alla ka Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kes hiljutise Jaapani visiidi käigus kinkis Kanagawa prefektuuri kubernerile Yūji Kuroiwale hea Eesti disaini näiteks AEGAON käekella, mis jõudis ka kohalikku pressi. 

AEGAON-i eesmärk Tokyo Lifestyle Living messil on kohtuda kõigi kohale kutsutud suurtemate ja väiksemate ettevõtete esindajatega, et näidata ja tutvustada oma tooteid kohapeal ning leida koostöövõimalusi Jaapani turule sisenemiseks. Kohapeal esindavad AEGAON-i ettevõtte kaks asutajaliiget Kristjan Rabi ja Janno Roodi.

Projekt on saanud toetust Kultuuriministeeriumilt, Kulkalt ning EAS-lt Euroopa Regionaalarengu Fondi Loomemajanduse meetme raames.